NanomixKF-S 011
DIŞ CEPHE SIVASI

Tek üründe ısı, ses, su ve yangın yalıtımlı dış cephe sıvası

Dış cephelerde uygulanan içerdiği inorganik doğal agregalar ve kullanılan üst düzey teknoloji sayesinde ısı, ses, su ve yangına karşı yapıların yalıtımını sağlayan yüksek difüzyon (nefes alabilme) özelliğine sahip A1 yanmaz sınıfta beyaz renkte üretilen çok amaçlı tek kompenantlı yalıtım sıvasıdır.

UYGULAMA YÜZEYLERİ
Tuğla, Brüt beton, Beton, Gazbeton, Bims

20 kg. Kraft TorbaAmbalaj Tipi

Beyaz Granüllü TozGörünüş

333+-%10(kg/m3)Kuru Yoğunluk

T1Isı İletkenlik

25 DbSes Yalıtımı

1,638 (N/mm2) CSIIBasınç Dayanımı

0,319 (N/mm2)Bağ Dayanımı

0,312 (kg/m'min 0.5) W1Su Emme

(1000C°)Yangın Dayanımı

48 SaatBoyaya Hazır Olma Süresi

16 AyRaf Ömrü

+5C° +35C° arasıUygulama Isı Aralığı

Makine ya da Çelik MalaUygulama Şekli

1 cm/m2 yaklaşık 4,5 / 5 kg.Tüketim

KULLANIM YERLERİ

Yapıların dış cephelerinde taşıyıcı sistemlerde dahil olmak üzere tüm duvar yüzeylerine (kaba yada ince sıva, tuğla, gaz beton, bims blok, beton yüzeyler, briket vb.) direkt olarak uygulanır. Ekstra aderans malzemelerine ihtiyaç duymaz.çok çeşitli dekoratif yüzeyler elde etmek mümkündür.

Ham inşaatlara uygulandığı gibi hali hazırda kullanılmakta olan yapıların yalıtımı ve tadilatında rahatlıkla uygulanır. Bu tür uygulamalarda yüzeyde film tabakası oluşturan boya, mineral sıva tarzı malzemelerin minimum %70 oranında yüzeylerden arındırılmak kaydı ile uygulanması tavsiye edilir.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Ürün mutlaka mikser yada betoniyer( minimum 6 dakika) ile karıştırılmalıdır.

KF-S 011 karıştırılırken belirtilen ölçüden (15lt) fazla su ile karıştırılmamalıdır.

KF-S 011 ile hazırlanan harç, her hangi bir sebepten dolayı teknede bekleme süresi artar ve harç kıvamı yitirilirse, tekrar su ilave edilmemelidir. Sadece düşük devirli mikserle yeniden karmak sureti ile kıvam yenilenebilir.

SIVANIN HAZIRLANIŞI

Bir torba KF-S 011 dış cephe sıvası temiz bir kaba boşaltılır. Takriben 15 lt. su ilave edilerek düşük devirli mikserle 6-7 dakika karıştırılır.

NASIL UYGULANIR?

Uygulanacak olan yüzey tozdan kirden vb. etkenlerden arındırılır. Cephe ano ve fileli köşe çıtaları ile istenilen kalınlıkta teraziye alındıktan sonra makine ya da mala ile önceden hazırlanmış olan ano ve çıta araları doldurulup, mastarlanarak birinci etap tamamlanır. Takriben 4 saat sonra KF-S 011 perdahlama işlemi için hazır hale gelmiş olacaktır.

İkinci etapta ise KF-S 011 hazır olan mastarlanmış yüzeyin üzerine 0,5 cm kalınlığında bir katman olacak şekilde mala ile uygulanır. Tercih edilecek dekoratif yüzey seçenekleri için uygun aletler ( çelik mala, tirfil çeşitleri, rulo, sünger vb.) kullanılarak KF-S 011 uygulanması sonlandırılır.

KF-S 011 dış cephe sıvası uygulanmasının sonlandırılmasından 48 saat sonra boya yapılabileceği gibi söve ve prekast tarzı kısaca kum sıva üzerine uygulanan her türlü dekoratif işlemin yapılmasında da herhangi bir sakınca yoktur.

NanomixKF-S 020
İÇ CEPHE SIVASI

Tek üründe ısı, ses, su ve yangın yalıtımlı iç cephe sıvası

KF-S 020 iç cephe sıvası ısı, ses ve yangın yalıtımı yanı sıra iç cephelerde ayrıca bir sıva gerektirmeyen yüksek mukavemetli sıva ürünüdür. Tercihe göre beyaz yada gri renkte üretilmektedir. Uzun ömürlülüğünün yanı sıra iç cephelerde direkt suya maruz kalınmayacağı için su yalıtımı içermesede suya dayanıklı yapısı nedeniyle muhtemel sızıntı yada nem oluşumlarında deforme olmaz. Nefes alabilen A1 sınıfı yanmaz özellikte, ekonomik ve pratik uygulamalı yapı ve izolasyon malzemesidir.

UYGULAMA YÜZEYLERİ
Tuğla, Brüt beton, Beton, Gazbeton, Bims

20 kg. Kuvvet TorbaAmbalaj Tipi

Beyaz Granüllü TozGörünüş

380+-%10(kg/m3)Kuru Yoğunluk

T1Isı İletkenlik

25 DbSes Yalıtımı

1,67 (N/mm2) CSIIBasınç Dayanımı

0,368 (N/mm2)Bağ Dayanımı

(1000C°)Yangın Dayanımı

48 SaatBoyaya Hazır Olma Süresi

16 AyRaf Ömrü

+5C° +35C° arasıUygulama Isı Aralığı

Makine ya da Çelik MalaUygulama Şekli

1 cm/m2 yaklaşık 4,5 / 5 kg.Tüketim

KULLANIM YERLERİ

İç cephelerde özellikle ısı kaybına karşı yaşam alanlarının KF-S 020 iç cephe yalıtım sıvası ile yalıtılması, binada kullanılan diğer yapı elemanlarının (duvar, kolon, kiriş vs.)ısıyı emerek ortam ısısını etkilemesini önemli ölçüde engellemektedir. Bu etki neticesinde sadece içerideki hava ısıtılarak yada soğutularak, enerji kullanımında çok yüksek oranda tasarruf edileceği gibi iç ortamda kışın ısınma yazın ise serinleme çok daha hızlı sağlanacaktır.

Uygulanmasından 48 saat sonra isteğe göre satenleme ve boyama işlemi yapılabilir. Çok çeşitli dekoratif yüzeyler elde etmek mümükündür.(Su bazlı boyalar kullanılması nefes alabilme özelliğinin yitirilmemesi açısından tavsiye edilir.)

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

KF-S 020, iç muhteviyatı dolayısıyla açıldığında 1 torba bütünüyle kullanılmalıdır.

Ürün mutlaka mikser yada betoniyer( minimum 6 dakika) ile karıştırılmalıdır.

KF-S 020 iç cephe sıvası karıştırılırken belirtilen ölçüden (15lt) fazla su ile karıştırılmamalıdır.

KF-S 020 ile hazırlanan harç her hangi bir sebepten dolayı teknede bekleme süresi artar ve harç kıvamı yitirilirse tekrar su ilave edilmemelidir. Sadece düşük devirli mikserle yeniden karmak sureti ile kıvam yenilenebilir.

SIVANIN HAZIRLANIŞI

Bir torba KF-S 020 iç cephe sıvası temiz bir kaba boşaltılır. Takriben 15 lt. su ilave edilerek düşük devirli mikserle 6-7 dakika karıştırılır.

NASIL UYGULANIR?

Uygulanacak olan yüzey tozdan kirden vb. etkenlerden arındırılır. Cephe ano ve fileli köşe çıtaları ile istenilen kalınlıkta teraziye alındıktan sonra makine ya da mala ile önceden hazırlanmış olan ano ve çıta araları doldurulup, mastarlanarak birinci etap tamamlanır. Takriben 4 saat sonra KF-S 020 perdahlama işlemi için hazır hale gelmiş olacaktır.

İkinci etapta ise KF-S 020 hazır olan mastarlanmış yüzeyin üzerine 0,5 cm kalınlığında bir katman olacak şekilde mala ile uygulanır. Tercih edilecek dekoratif yüzey seçenekleri için uygun aletler ( çelik mala, tirfil çeşitleri, rulo, sünger vb.) kullanılarak KF-S 020 uygulanması sonlandınlır.

KF-S 020 iç cephe sıvası uygulanmasının sonlandırılmasından 48 saat sonra saten, boya, stropiyer, kartonpiyer tarzı tercihe bağlı uygulamalar yapılabilir.

MARKALARIMIZ